39

Gdańska Piesza Pielgrzymka

A.D. 2021 (28 lipca - 12 sierpnia)

A.D. 2021 (28 lipca - 12 sierpnia)

Dziękujemy i zapraszamy w przyszłym roku ;)

W tym roku wyruszymy w jednej grupie, która liczyła by maksymalnie 200 osób. Istnieją trzy sposoby uczestniczenia w pielgrzymce:

  1. Uczestniczenie w całości pielgrzymki. Rozpoczęcie Mszą świętą w bazylice mariackiej 28 lipca o godzinie 6:00 rano, zakończenie 12 sierpnia Mszą świętą o godzinie 18:00 w kaplicy cudownego obrazu na Jasnej Górze.
  2. Uczestniczenie w kilku wybranych dniach pielgrzymki.
  3. Uczestniczenie w jednym dniu.

W tym roku będzie jeździł codziennie autobus. Będzie można nim dołączyć do pielgrzymki i wrócić do Gdańska. Opłata za jeden dzień pielgrzymki zawiera w sobie koszt przejazdu autobusem pielgrzymkowym. Osoby, które zapisują się na kilka dni i mają zamiar skorzystać z transportu pielgrzymkowego są zobowiązane do wniesienia w sekretariacie pielgrzymki dowolnej ofiary za przejazd autobusem. Możliwość skorzystania z autobusu zależy od ilości wolnych miejsc.

Każdy pielgrzym ma zapewnione ubezpieczenie, podstawową opiekę przedmedyczną, identyfikator oraz smycz. Każdy kto zapisuje się na uczestniczenie w całości wydarzenia dodatkowo otrzymuje koszulkę. W samochodzie sekretariatu pielgrzymki będzie można nabyć dodatkowo koszulki pielgrzymkowe, bluzy, kartki pamiątkowe i wiele innych ciekawych rzeczy.

Wciąż trwamy w stanie epidemii. Każdy pielgrzym jest więc zobowiązany do przestrzegania zasad sanitarnych. Każdy pielgrzym powinien posiadać maseczkę. Obowiązkowa jest także dezynfekcja rąk na postoju płyn do dezynfekcji będzie czekał w widocznym miejscu.

W pielgrzymce będzie mógł wziąć udział tylko ten kto:

  1. Jest zdrowy
  2. Nie ma objawów choroby
  3. Temperatura ciała nie przekracza 37 stopni
  4. Nie miał kontaktu w ciągu 10 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki z osobą chorą.

 

Tradycyjna Grupa Biało-Złota

Jak co roku zapraszamy do duchowej łączności w ramach podstawowej formy grupy Biało Złotej. Zapisując się do niej zobowiązujesz się do codziennej modlitwy za pielgrzymów i możesz wpisać swoje intencje, które pielgrzymi zaniosą do tronu naszej Matki. Pomocą w codziennej modlitwie mogą być rozważania przygotowane na każdy dzień.

Pielgrzymka na Jasną Górę

Najdłuższa z pielgrzymek gdańskich. Zawsze rozpoczyna się Mszą świętą w Bazylice Mariackiej 28 lipca o godzinie 6.00 rano i trwa do 12 sierpnia. Ma do pokonania około 500 km.

Pielgrzymka do bł. Doroty z Mątów

Najmłodsza z pielgrzymek. Trwa tylko 2 dni, w piątek i sobotę po Bożym Ciele. Trasa liczy ok. 60 km i łączy 2 diecezje: gdańską i elbląską.

Pielgrzymka do Trąbek Wielkich

Najkrótsza z pielgrzymek. Trwa tylko 1 dzień, zawsze jest to druga sobota września. Trasa wynosi około 25 km. Wyruszamy tradycyjnie z Bazyliki Mariackiej do Matki Boskiej Trąbkowskiej.

INTENCJA+

System rezerwacji intencji Mszy św.
Wsparcie Biura Parafialnego

parafiaplus.pl